Nový importér SEAT

„Vážení zákazníci a priaznivci značky SEAT,
život nám priniesol zmenu, s ktorou by sme Vás radi oboznámili.
Importér vozidiel SEAT na Slovensku, ktorý doteraz pracoval pod spoločnosťou ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o., práve prechádza zmenou a presunom pod spoločnosť Porsche Slovakia s.r.o.“

Tento oznam poslaný e-mailom upozorňuje na zmenu od 1.1.2013. Ja verím, že na výraznú zmenu.
Predpokladám, že nový business pre Porsche Slovakia, s.r.o., už fungujúceho importéra značiek Volkswagen a Audi, má prispieť k jeho zisku. K zisku doteraz SEAT prispieval Škode. To nie je dôležitá zmena, ak nevlastníte niektorú z týchto importérskych spoločností.
Tou výraznou zmenou by mohol byť vzťah importéra k značke.

Nový SEAT Toledo a Škoda Rapid sú ako viacvaječné dvojčatá a vyrábajú sa na jednej linke, technický základ Golfa a nového Leona majú k sebe veľmi blízko.
Bratovražedný predajný úspech sa ale nepripúšťa. SEAT ako súčasť koncernu Volkswagen musí konkurovať francúzom a kórejcom, ostatným nemcom a … a taliani sa potichu vytratili.
Škoda je na našom trhu dominantná, Volkswagen je druhý, ale rozdiel v počte predaných áut je viac ako dvojnásobný. Byť najlepší – to stojí úsilie. Starostlivosť o značku SEAT, ktorá nie je v prvej desiatke, teraz bude povinnosťou inej spoločnosti.

Majoritným vlastníkom rakúskeho Porsche je Volkswagen, ale Porsche sa vraj lepšie vyzná na menších trhoch a aj predaj jazdených áut Weltauto patrí Porsche.
V Česku sa odohrala podobná zmena a oficiálnym dôvodom bola chuť lepšie sa starať o miestny trh, o dílerov a aj o zákazníkov.

„Uusi luuta luuta“ po fínsky (podľa Googla) – „nová metla dobre metie“ po našom. Verme, že zákazníci budú mať viac dôvodov pre radosť. Určite sa niečo zmení a možno aj zlepší. Cieľ znižovania nákladov je však v súčasnej dobe všade citeľný. A čím menej peňazí, tým menej peňazí a tým ešte menej peňazí a muziky už len málo a potichu.

Keď prišiel prvý Leon, bolo to niečo nové. Keď prišlo Toledo 3. generácia, bolo to niečo nové (nie všetko nové vždy vyjde, aj keď minivan s kufrom je priestorovo úžasná koncepcia karosérie).
Ako člen Club SEAT som so svojim seatom zažil volné jazdy na Slovakiaringu a aj školu šmyku zadarmo.
Záruka na seaty je 2 + 2 roky. Ja som servisoval Alteu v značkovom servise a dostal som piaty rok záruku na motor.
Poznám niektorých ľudí, ktorí pracovali v importérskej spoločnosti. Ich prácou i vášňou boli seaty.
SEAT mám rád.

Nový importér sa musí naozaj snažiť aby bol lepší. Čakám, že bude lepší, keď už sa rozhodli meniť veci. Aj kvôli môjmu autu si držím palce aby sa mu to podarilo.

Reklamy

  1. Pridaj komentár

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: