Ekológia a technická dokonalosť

Mazda SkyactivTechnická dokonalosť automobilov len so spaľovacími motorov je lepšia pre životné prostredia ako pridávanie batérií, alebo ako to je?

V súčasnosti sú popularizovanou a propagovanou možnosťou na zníženie záťaže životného prostredia hybridné automobily a elektromobily.
Ale myslím si že výborná zložitosť, používané materiály, hmotnosť a cena takýchto áut spotrebujú viac prírody ako obyčajné spaľovacie motory. Preto sa mi páči značka Mazda a jej technológia SkyActiv, ponúka myšlienkovú dôslednosť.

Mazda SkyActiv
SkyActive má zachovať radosť z jazdy pri nízkej spotrebe a emisiách. Technológia sa zameriava na všetky konštrukčné časti auta. Zatiaľ sa uplatnila pri novom SUV CX-5 a Mayde6.
Benzínový motor SkyActiv-G má o 15 % viac sily a pýta si za to o 15 % paliva menej – 2.0 litrový motor výkon má výkon 165 k, krútiaci moment 210 Nm a priemernú spotrebu 6.0 l / 100 km.
SkyActiv-D na naftu dosahuje spotrebu nižšiu o 20% a bez ďalších zariadení na spracovanie výfukových plynov splní emisnú normu Euro 6. Motor s výkonom 150 k a krútiacim momentom 380 Nm v priemere spotrebuje 4,5 l/100 km.

Manuálna prevodovka SkyActiv-MT má znížené vnútorné trenie a zníženú hmotnosť. Automatická prevodovka SkyActiv-Drive používa hydraulický menič krútiaceho momentu s uzamykaním, spotreba je nižšia o 7% v porovnaní so súčasnou automatickou prevodovkou.

Tuhá a ľahká karoséria SkyActiv-Body je o 8 % ľahšia a o 30% pevnejšia ako obvyklá konštrukcia. Podvozok SkyActive-Chassis znižuje hmotnosť závesov kolies o 14% a zachováva vysoký jazdný komfort a presné ovládanie.

Väčšina automobiliek zatiaľ nevyužíva maximum možností už existujúcich technických riešení spaľovacích motorov. Mazda ukazuje, že jej technici vedia.

Mám radšej precíznu techniku ako hybridný marketing.

Reklamy

, ,

  1. Pridaj komentár

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: