Earth Dreams Technology

honda_earth dreams2Honda vyrába hybridné automobily od roku 1999. Insight, Accord Hybrid, Civic Hybrid, FCX Clarity s vodíkovými článkami, CR-Z a Jazz Hybrid predstavujú množstvo myšlienok a skúseností.

Earth Dreams Technology je ďalšia generácia vyspelých technológií, ktoré majú zlepšiť jazdné vlastnosti a efektívnosť spaľovacích motorov. Prezentovaná bola už 30. novembra 2010 v Japonsku počas Tokyo Motor Show.
Cieľom Hondy je mať najefektívnejšie motory, benzínové aj naftové, do troch rokov a zároveň o 30% znížiť emisie všetkých svojich celosvetovo predávaných produktov do roku 2020.

Earth Dreams Technology sú technológie, ktoré majú úspešne spájať znižovanie záťaže životného prostredia a pritom poskytovať potešenie z jazdy:
– benzínové motory, ktoré dosiahnu najvyššiu úroveň jazdných vlastností a efektívnosti (napr. použite elektronicky riadeného zdvihu ventilov),
– kompaktné naftové motory, s najlepším zrýchlením a efektívnosťou (nový diesel 1.6 l),
– CVT prevodovky (s plynulo meniteľným prevodovým pomerom), ktoré kombinujú „a high level the fun of driving“ a efektívnosť,
– dvojmotorové hybridné systémy s najlepšou efektívnosťou,
– vysokovýkonný SH-AWD hybridný systém, ktorý spája špičkové jazdenie s environmentálnym správaním (veľké automobily so 6-válcovým motorom, výkonom 8-válca a spotrebou 4-válca),
– kompaktné vysoko efektívne pohony pre elektrické vozidlá (dojazd 200 km, nabitie z bežnej siete za 3 hodiny).

Stále lepšia technika. Aj od Hondy sa máme na čo tešiť. Už čoskoro k nám dorazí Civic 1.6 i-DTEC 120 k, 300Nm a emisie CO2 len 95 g/km.

Reklamy

, ,

  1. Pridaj komentár

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: