Odmontujte si deliacu mriežku N1

Množstvo áut má stále obmedzené využitie batožinového priestoru kvôli namontovanej mriežke N1.
Deliaca mriežka bola podmienkou odpočtu DPH na osobné motorové vozidlo. Mala obmedziť množstvo automobilov, na ktoré si ich majitelia môžu uplatniť odpočet DPH. Množstvo luxusných terénnych, ale aj dvojdverové športové automobily vybavené prepážkou potvrdzujú, že táto myšlienka nebola úspešná.
Povinnosť mať mriežku nariadila lokálna slovenská legislatíva. Po vstupe do Európskej únie sme museli naše zákony prispôsobiť krajinám s prevládajúcim zdravým rozumom a teraz už pre uplatnenie odpočtu DPH nie je mriežka povinná.
Kým však nastala táto zmena, bolo množstvo áut vybavených mriežkou. V Česku vyhláškou už v roku 2009 umožnili majiteľom automobilov mriežku N1 odmontovať, našim zákonodarcom sa to podarilo až v roku 2012.

Áno, mriežku N1 môžete z auta odmontovať. Auto však bude stále v kategórii N1 – úžitkový automobil a bude platiť aj obmedzenie počtu pasažierov, ale priestor v aute už využijete naplno.

Naša legislatíva však vyžaduje mať demontáž deliacej mriežky N1 zapísanú v technickom preukaze.
Obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie (ObÚ pre CDaPK) je inštitúcia, kde musíte začať. Necháte im žiadosť a 6,- € (kolok) a  Osvedčenie o evidencii – technický preukaz. O niekoľko dní vám vydajú nový, v ktorom bude uvedené: Odstránenie záznamu o priečkovom systéme vykonal ObÚ pre CDaPK dňa …  S ním navštívite dopravný inšpektorát a oni vám dopíšu všetko ostatné.

A máte to. A nezabudnite si odmontovať mriežku.

Reklamy
  1. Pridaj komentár

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: