Testy

Pri testovaní si chcem auto pozrieť, zajazdiť si na ňom a ohodnotiť ako spĺňa účel, na ktorý ho vyrobili. Účel je dôležitý. Na Slovensku sa autá používajú hlavne na rodinné účely a to autá všetkých veľkostí. Ich priestor a úžitkové vlastnosti nemusia spĺňať to čo od nich čakáte a niekedy ani nemôžu.

Niektoré autá nevyvolávajú vášne, iba plnia svoj účel. Za volantom iných búši srdce, ale to auto nevie ani nakupovať ani o deti sa starať. Sánky a detský kočík nevozí každý. Ale každý by mal mať bezpečné auto. Potom sa doň musí vojsť posádka a náklad. Jazda by mala byť pohodlná a príjemná, pre niekoho aj rýchla. Celé by to malo byť za tak akurát veľkú kopu peňazí.

Hodnotenie je subjektívne, nemeriam a netestujem autá v laboratóriu. Určite ma niekedy ovplyvnia vlastnosti ostatných áut rovnakého zamerania. Chcem uviesť fakty a opísať aj svoj pocit z auta.

Čím je auto štedrejšie na emócie a radosť z jazdy, tým je pomer cena / úžitkové vlastnosti nespravodlivejší. Žijeme preto aby sme jazdili, ale jazdíme preto aby sme žili? Auto vás musí tešiť každý deň. Tým čo je dôležité pre vás.

Ja jazdím na SEAT Altea 1.4 TSI Stylance z roku 2008. Na autách ma zaujíma priestor, stabilita a dynamika.

Reklamy
  1. Pridaj komentár

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: