Jazz

Honda Jazz
malý minivan, mini MPV

Ocenenia
Podľa britského What Car? a Warranty Direct 2011 je Jazz šiesty krát v rade za sebou najspoľahlivejšie auto s len 9% poruchovosťou počas prvého roka.
Podľa http://www.parkers.co.uk z 3.4.2012, ktorý zisťoval náklady na prevádzku počas troch rokov, je víťazom Honda Jazz 1.3 IMA HE Hybrid.
Predchádzajúca generácia získala viac ako 50 ocenení.

Dizajn
Jazz má nádrž pod prednými sedadlami a priestorovo veľmi dobre vyriešenú zadnú nápravu, to umožňuje, aby sa zadné sedadlá dali zložiť celkom nízko a vzniknutý priestor je potom najväčší v triede. Konštrukcia zadných sedadiel a variabilita ich usporiadania je patentovaná ako Magic Seats.
Honda má metalický lak v cene.

Základné technické parametre
Jazz má na všetkých kolesách kotúčové brzdy, vpredu s chladením. Predná náprava je MacPherson, zadná tuhá so skrutnou tyčou. Podvozok je vyladený veľmi dobre, jazda aj riadenie sú na vysokej úrovni.
Hybrid je o viac ako 100 kg ťažší a nemôže ťahať príves.
Všetky verzie sú vybavené šiestimi airbagmi a stabilizačným systémom ESP. Magic Seats a ISOFIX tiež patria k štandardnej výbave.

Jazz poháňajú výlučne benzínové motory. Základný s objemom 1.2 l má nadpriemerný výkon 90 k, 1.4 l má výkon 99 k. Obidva majú variabilné časovanie ventilov a vďaka tomu priemernú spotrebu 5,3 a 5,5 l/100 km. Motor 1.4 l s CVT prevodovkou má spotrebu 5,4 l/100 km a mierne horšie dynamické vlastnosti.
Pohon 1.3 IMA Hybrid má spotrebu v meste 4,6 l/100km, kombinovanú 4,5 l/100 km.

So spaľovacími motormi radiť môžete prostredníctvom 5-stupňovej manuálnej alebo CVT prevodovky. Hybridný pohon využíva výlučne prevodovku CVT s plynulo meniteľným prevodovým pomerom. Tá je určená pre plynulú a pohodovú jazdu, má však lepšie environmentálne vlastnosti ako klasický automat. Naposledy bola vylepšená v roku 2011, zlepšili sa vlastnosti pri parkovaní a nižšia je aj spotreba na diaľnici.

Bezpečnosť
EuroNCAP_2009_5
Primárnym cieľom pri vývoji už prvej generácie Jazzu bolo stať sa najbezpečnejším automobilom v triede, pri návrhu konštrukcie sa významne použili počítačové analýzy a reálne crash testy. Vynovený Jazz získal v roku 2009 5 hviezdičiek.
EuroNCap partscore_adult-occupant-score partscore_child-protection-score partscore_pedestrian-protection-score partscore_safety-assist-score

Spoľahlivosť
Jazz je v štatistike nemeckej siete staníc technickej kontroly TUV 2013 uvedený len raz,  v kategórii 8-9 ročných je na treťom mieste. Veľmi dobrú spoľahlivosť má aj podľa servera www.reliabilityindex.com.

Ekológia
Honda Jazz Hybrid je vybavená rovnakým pohonom IMA system ako Honda Insight hybrid, používa rovnaký 1.3 l i-VTEC motor. IMA system je skombinovaný s CVT prevodovkou. Emisie len 104 g/km CO2 patria k najnižším v B veľkostnom segmente medzi autami s automatom.

Konkurencia
Citroen C3 Picasso, Subaru Trezia
Hybridný pohon v minivane ponúka len Jazz.

Fotogaléria

This slideshow requires JavaScript.

Videogaléria

Reklamy
  1. Pridaj komentár

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: