Audi

Audi_logoZnačka je členom skupiny Volkswagen. “Náskok vďaka technike” charakterizuje túto športovú a luxusnú značku. Vysoké výkony, štýl a prepracované detaily, inovatívne technológie a vysoká kvalita – to sú modely Audi.

Ocenenia
V roku 2010 zvolili čitatelia magazínu Auto Bild Audi A4 quattro a Audi A8 quattro za “Auto roka s pohonom všetkých kolies”, už piaty krát za sebou značku Audi.
Audi A5 Coupé sa stalo víťazom najvyššej nemeckej oficiálnej ceny Spolkovej rady pre dizajn v kategórii Design Award – Ceny Spolkovej republiky Nemecko za dizajn 2010.
Audi R8 GT získalo ocenenie “SportsCar 2011″ od časopisu Auto Bild SportsCars v kategórii sériovo vyrábaných superšportových automobilov.

História stručne
August Horch, zakladateľ firmy začínal ako konštruktér firmy Benz. Po osamostatnení, v prvých rokoch 20. storočia, založil spoločnosť svoju prvú spoločnosť Horch. V roku 1907 založil ďalšiu – Audiwerke AG Zwickau.
Štyri vzájomne prepojené kruhy symbolizujú fúziu štyroch saských automobilových firiem Audi, , Horch a Wanderer v Auto Union AG. Auto Union AG bol svojím založením druhým najväčším koncernom na výrobu automobilov v Nemecku.
V roku 1932 vzniká zlúčením firiem DKW, Horch, Audi a Wanderer spoločnosť Auto Union s emblémom so štyroch spojených kruhov. Po vojne výrobné priestory v Ingolstadte kúpil Mercedes, v roku 1964 ich predal Volkswagenu. Po fúzii v NSU vznikla v roku 1969 AUDI NSU Auto Union AG.
Továreň v Zwickau na území bývalej NDR bola znárodnená a neskôr vyrábala Trabanty.

Súviciace linky

Videogaléria

Reklamy
  1. Pridaj komentár

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: