BMW

bmw_logoZnačka pre tých, ktorí vyžadujú radosť z jazdy v športovom ale zároveň veľmi elegantnom automobile. Od dvojmiestneho kabrioletu cez rodinné kombi až po veľkorysé SUV. Jednoznačná vizuálna identita, technická dokonalosť, vysoká kvalita a čistota s emocionálnym obsahom – to je BMW.

Ocenenia
Technológia efektívnych pohonov BMW EfficientDynamics získala “Grüne Lenkrad” – Zlatý volant za ekologické technológie, titul “World Green Car of the Year” pre BMW 118d, cenu “Auto 1 von Europa” od magazínu “Auto Bild”, cenu “Autorevue Award” za inováciu, ocenenie britského časopisu “What Car?” a množstvo ďalších.
BMW získalo ocenenie 2011 GOOD DESIGN (TM) Award pre BMW radu 6 Cabrio, BMW radu 6 Coupé, BMW radu 1 M Coupé, BMW ActiveE, a dva modely motocyklov BMW K 1600 GT / GTL spolu s BMW G 650 GS.

Dizajn
BMW sa zameriava na technickú vyspelosť, zrelý dizajn a dynamický pohyb. Dlhý rázvor a krátke previsy, dlhá predná kapota – unikátne proporcie modelov zdôrazňujú jedinečnosť značky a prepracované detaily jej dôslednosť. Nové modely sú vždy pokračovaním a rozvojom vonkajšieho vzhľadu predchodcu, prinášajú hrdosť na tradíciu a zároveň novú budúcnosť.
“Ľadvinky” sú vpredu od roku 1933 a stále nezameniteľne definujú modely BMW.

Ekológia
BMW EfficientDynamics – technológie znižovania spotreby a emisií, to je TwinPower Turbo, Start Stop systém, rekuperácia brzdnej energie, pneumatiky so zníženým valivým odporom, …
BMW sa naozaj snaží, aby ich motory boli efektívne a čo najmenej zaťažovali životné prostredie. A snaží sa úspešne. Rozhodne to vidieť na technických parametroch ich áut.
BMW ActiveHybrid je technológia hybridných pohonov, ktorej použitie má znížiť spotrebu a emisie až o 20 percent, zároveň poskytovať vyššiu mieru dynamiky v porovnaní s akýmkoľvek podobným vozidlom.
Ďalším krokom je BMW CleanEnergy – vodíkové pohony.

Motošport/sponzoring
Značka BMW podporuje súkromné tímy, ktoré jazdia WTCC. Preteky sa konajú aj na Slovakiaringu.
BMW sa stalo sponzorom londýnskej olympiády v roku 2012, prispelo hotovosťou a službami v sume 40 miliónov libier, približne 4 000 áut vozilo športovcov, rozhodcov a členov olympijského výboru.

Súvisiace linky

Videogaléria

Reklamy
  1. Pridaj komentár

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: