CX-5

Mazd_CX-5_small

5-dverové SUV
model bol uvedený na začiatku roku 2012

Ocenenia
Najnovším ocenením je “SUV trophy” z Paríža v decembri 2012 od týždenníka l’Argus de l’Automobile, CX-5 vyhrala pred Opel Mokka a Land Rover Range Rover.
V novembri získala “Auto roka v Japonsku 2012-13”.  Porota 60  automobilových odborníkov ocenila CX-5 predovšetkým pre technológie SKYACTIV.
V Nemecku sa CX-5 umiestnila na prvom mieste v SWR-TV Auto + Verkehr medzi 23 novými vozidlami, pred druhým Volvom V40 a treťou Hyundai i30.
V Rakúsku vyhrala CX-5  ocenenie od Arbo (Austrian Automobile Club) v strednej kategórii zahŕňajúce osobné automobily cenou medzi € 20.000 a € 40.000.
Ďalšími cenami sú ” Britain’s Best Crossover” od Auto Express, “Best SUV” od  WhatCar? Green Awards 2012 Veľká  Británia.
Od španielskeho časopisu Spain’s Motor Mundial má CX-5 hodnotenie “SUV of the Year 2012”.
K európskym oceneniam patrí aj “2012 European Design Award”  od AUTO BILD v kategórii SUV, Van & AWD.
Označenie najlepšie SUV získala CX-5 aj od niekoľkých vydavateľstiev a organizácií v Severnej Amerike a Ázii.

Základné technické parametre
Základná bezpečnostná výbava obsahuje 6 airbagov, elektronický stabilizačný systém a asistent rozjazdu do kopca a systém monitorovania tlaku v pneumatikách.
Vybrať si môžete pohon predných alebo všetkých štyroch kolies. Jeden benzínový a dva naftové motory je možné kombinovať so 6-stupňovou manuálnou alebo automatickou prevodovkou.

Bezpečnosť
EuroNCAP_2012_5
Priestor pre cestujúcich zostal pri čelnom náraze stabilný, ochrana kolien a stehenných kostí vodiča i spolujazdca bola dobrá. CX-5 poskytuje rovnakú úroveň ochrany pre pasažierov rôznych veľkostí a pre rôzne nastavenie sedadiel. Pri bočnom náraze bola ochrana všetkých častí tela dobrá a auto získalo maximálny počet bodov. Pri teste nárazom do stĺpa bol vodič dobre chránený vo všetkých oblastiach. Sedadlo a hlavová opierka poskytovala dobrú ochranu proti poraneniu krčnej chrbtice v prípade nárazu zozadu.
Ochrana detí v detských sedačkách bola dobrá.
Nárazník poskytoval dobrú ochranu chodcov a auto získalo maximálny počet bodov v tejto oblasti. Predná hrana kapoty poskytovala len limitovanú ochranu chodcov. Kapota vo väčšine oblastí, kam by mohla udrieť hlava dieťaťa alebo dospelého, poskytovala dobrú ochranu.
EuroNCappartscore_adult-occupant-score_Leon partscore_child-protection-score partscore_pedestrian-protection-score partscore_safety-assist-score (1)

Spoľahlivosť
Zatiaľ úplne nový model nie je uvedený v štatistikách spoľahlivosti, ale značka Mazda je na popredných miestach.

Fotogaléria

This slideshow requires JavaScript.

Reklamy
  1. Pridaj komentár

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: